Meister Talvik valmistab toote, mis on kvaliteetne, omapärane ja kauakestev

by | nov. 7, 2017

Igal oskustöölisel ja meistril on erinev tehnika, kuid Timo Talvik on üks neist, kes mõtleb alati kõikvõimalikud stsenaariumid läbi ja sellest tulenevalt valmistab toote, mis on kvaliteetne ja omanäoline.

‘’Minu spetsialiteedi alla kuulub kõik, mis on naha või kangaga kaetud või nende pehmendusega seonduv, seega pean ennast ainult sadulsepaks,’’ ütleb meister Timo Talvik. Ta on selgelt käsitöö-usku ja seetõttu soovitab ta alati pigem valida käsitöötoote, kuna usub selle kvaliteeti ja aeg on näidanud, et personaalse lähenemise korral ei kahetse klient hiljem langetatud otsust. ‘’Toote suurus, värv ja kasutajamugavus on lõpptulemusena täpselt selline nagu inimene soovib,’’ sõnab ta kindlameelselt.

 

Mitmekülgne kogemustepagas

 

Pärast põhikooli lõppu alustas Talvik õpinguid Tallinna Ehituskoolis puidu erialal, kus ta spetsialiseerus mööblirestauraatori õppele. ‘’Pärast nelja aastat Ehituskoolis tekkis võimalus minna Soome ametikooli aastaks ennast täiendama, täpsemalt sadulsepa erialale. Aastasest plaanist sai kolm ning just Kurika Ametikoolis õpitu on toonud mulle leiva lauale alates 2004. aastast,’’ räägib ta oma karjääri kulgemisest.

Kui arutleda erinevatest stiilidest, siis meister Talvik ennast nendega ei piiritle. ‘’Olen alati põhjalik, mõtlen kõikvõimalikud stsenaariumid läbi ja sellest tulenevalt valmistan toote, mis on kvaliteetne, omapärane ja kestab kaua,’’ lubab ta. Üheks inspiratsiooni ammutamise kohaks on tal samuti sotsiaalmeedia ja internet. ‘’Seal leidub põnevaid huvigruppe üle maailma, kes teevad sama tööd nagu mina ja jagavad oma kätetööst pilte ning kogemusi. See inspireerib mind väga palju’’ lausub ta.

Klientide leidmiseks suhtleb Talvik peamiselt inimestega ja vaatab ringi nii Facebookis, Instagramis ja muudes kanalites. Ühtlasi uueneb ka tema koduleht igapäevaselt. Harv pole ka juhus, kui ta märkab probleemi näiteks mõne kohviku mööbliga ja seepeale võtab kohapeal vastutava isikuga teema üles või jätab oma visiitkaardi.

 

Turul on nõudlust käsitöö järele

Eritellimusel asjade meisterdamine on mõneti aja ja ressursi kulukas, kuid leidub inimesi, kes seda just hindavad. Seega on Talvik kindel, et turul eksisteerib suur nõudlus tema poolt pakutava teenuse järgi. ‘’Kindlasti on nõudlust, kuid tuleb tunnistada, et suurtootjate hinnatasemed teevad meie elu keerulisemaks ja seetõttu kaotame kindlasti nii mõnegi kliendi,’’ nendib ta. ‘’Üldine tarbimisühiskonna muster soosib tõenäoliselt suurtootjaid ja inimesed tüdinevad oma mööblist 10-15 aastaga. Eks oma roll on ka pidevas trendide muutumises ja “reklaamimasina võluväes”. Kuid loodan, et käsitööliste kogukond ja muu maailma säästva mõtteviisi levik paneb inimesi mõtlema kvaliteedile ja kauakestvusele ning vahest ka vana korrastamisele,’’ loodab Talvik.

Alustav meister – ära mõtle kasumile!

Alustavale meistrile soovitab ta esimesed 2-3 aastat mitte mõelda kasumile. ‘’Tee ümber, kui läks valesti ja ära anna kvaliteedis järgi. Lao põhi, mis tugineb kvaliteedile, tekita endas vilumus teha asju ainult ja ainult väga hästi. Kiirus tuleb ajaga,’’ julgustab Talvik alustavaid meistreid.

Töödega saad lähemalt tutvuda meistri lehtedelt:

http://www.omit.ee/

www.facebook.com/omitou

www.pinterest.com/timoomit

www.instagram.com/omitou7977

Pin It on Pinterest

Share This